OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.-25.02.2024

Jesteśmy uniewinnieni z wszystkich grzechów raz na zawsze przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa. On został raz ofiarowany, aby zgładzić nasze grzechy, drugi raz zaś ukaże się już nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu wszystkich, którzy Go oczekują. Wszystko się dokonało. Ten, który nie popełnił grzechu, umarł za grzechy wszystkich, aby wielu przyprowadzić do Boga. Dzięki Jego zmartwychwstaniu, zostaliśmy uratowani od śmierci i wiecznego potępienia. W Nim niebo jest otwarte.

Dzisiejsza kolekta to jałmużna postna. Za ofiary składam Bóg zapłać.

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Na zakończenie każdej mszy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa. Zachęcam do podjęcia postanowień abstynenckich na czas Wielkiego Postu i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
  2. Dziś alumni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich jak również rekolekcjonistę modlitwie wiernych.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
  4. V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100. rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024. Więcej informacji na ulotce znajdującej się w gablotce.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Czwartek — Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  7. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.