OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.-24.05.2020

Jezus obiecuje swoim uczniom: „Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was w moim Duchu”. Jednak zanim to nastąpi, czas samotności jest potrzebny. Być może ta samotność jest jedynym kluczem, który może otworzyć drzwi naszych serc dla Ducha Świętego. Być może też dzięki niej naprawdę zobaczę, że Go potrzebujemy, i zaczniemy Go przyzywać.

Kolekta przeznaczona na remont katedry w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele podczas jednej mszy św. może uczestniczyć 53 wiernych.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. W te dni gromadzimy się przy Krzyżu za kościołem by odmówić modlitwy błagalne: w poniedziałek i wtorek o godz.17:30 w środę o godz.7:30. W środę msza o godz.8:00.
 3. We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks.abp.Wiktor Skworc pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmówimy w każdy dzień nowenny po mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę msza za małżonków jubilatów w katowickiej katedrze, która będzie transmitowana przez radio eM.
 6. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach
 7. Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Chorągwią Śląską Związku Harcerstwa Polskiego przeprowadza bezpłatną akcję „Maseczka dla Seniora”. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.dobrodaj.pl , wypełnić formularz zgłoszeniowy, a maseczka zostanie dostarczona przez harcerzy do skrzynki pocztowej seniora. Można też wysłać SMSa o treści „Maseczka” pod numer telefonu: 533 144 989.
 8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów.
 9. Parafianom którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii osobiście lub na konto parafii składam Bóg zapłać.
 10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: obchody 100-ej rocznicy św.Jana Pawła II. W Małym Gościu komiks o bł. Prymasie Stefanie Wyszyńskim.
 11. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek-Wspomnienie św.Jana Nepomucena prezb.i męcz.
 12. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.