OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.-24.03.2024

Jezus poprzez swoje posłuszeństwo Ojcu, stał się dawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy są Mu posłuszni. On cierpiał, umarł, został pogrzebany i zmartwychwstał! Uczestniczymy w Jego zmartwychwstaniu, gdy z Nim współcierpimy i z Nim umieramy. Jeśli miłujemy swoje życie bardziej niż Jezusa, nie jesteśmy Go godni, nie możemy być Jego uczniami i będziemy bezowocni. Jeżeli jednak idziemy za Nim i służymy Mu, płacąc całą cenę uczniostwa, to Bóg uczci nas i będziemy zbawieni.

Kolekta przeznaczona jest na dzieło Nowej Ewangelizacji. Za ofiary składam Bóg zapłać.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Prowadzącym rekolekcje będzie ks. Bogdan Kania główny koordynator duszpasterstwa Nowa Ewangelizacja Archidiecezji Katowickiej. Program rekolekcji znajduje się w gablotce i na stronie internetowej parafii w zakładce ogłoszenia.
  2. 19 marca o godz.17:30 różaniec w intencji ojców rodzin naszej parafii poprowadzi Żywy Różaniec.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, na każdej mszy poświęcenie palm.
  4. 24 marca 2024 Niedziela Palmowa Młodych w katowickiej katedrze. Rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14:00, po Mszy świętej ciepły posiłek oraz koncert zespołu „Albo i Nie”.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Wtorek — Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  7. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Barcik Ewa do pani Habelok Barbara/.