OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Najświętszej Trójcy

16.06.-23.06.2019

„Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Wielbimy, i nic nadto, ponieważ przerasta nas Tajemnica Boga; wielbimy pokornym umysłem, który bez Ducha Prawdy o tym największym cudzie nie byłby w stanie nic powiedzieć. Wielbimy z całym Kościołem tą najprostszą modlitwą: Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu”.

 1. We wtorek o godz.18:30 zapraszam parafian oraz członków Żywego Różańca na spotkanie z ks. Waldemarem Potrapelukiem misjonarzem z Misji Nabwalya w Zambii. Ks Waldemar jest misjonarzem przypisanym pod opiekę parafii naszego dekanatu, dlatego też po spotkaniu zostanie zebrana zbiórka na pomoc Misji Nabwalya.
 2. W środę o godz.8:00 zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na mszę z okazji zakończenia roku szkolnego.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze o godz.8:00 i 9:00, kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Po mszy o godz.9:00 składamy publicznie świadectwo swojej wiary i pobożności w procesji teoforycznej, udając się do ołtarzy przy domach państwa Ścierski, Dolina, Mateja—Palka /przy krzyżu/, Czarnynoga—Kula. Rodzinom i ich sąsiadom już dziś serdecznie dziękuję za trud włożony w przygotowanie ołtarzy. Na procesję zapraszam panów do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe , dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich parafian. Od piątku do czwartku przyszłego tygodnia nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 4. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 21czerwca, po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 5. W piątek w ramach adoracji proszę o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę /22 czerwca/ od godz.10:00 zapraszam chętnych parafian do sprzątania wnętrza i obejścia kościoła przed zbliżającym się odpustem parafialnym.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o ciemnej stronie internetu – artykuł polecam rodzicom.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Brata Alberta Chmielowskiego zak.
  • Czwartek—Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • Piątek—Wspomnienie św.Alojzego Gonzagi zak.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII/od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.