OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.11.-22.11.2020

W naszej Archidiecezji obchodzimy dziś Dzień Muzyki Liturgicznej. Dziękujmy dobremu Bogu za talenty naszych organistów, chórzystów, kantorów i psałterzystów. Dziękujmy za wszystkich zatroskanych o muzyczne piękno liturgii. Niech nasze wspólne muzykowanie na chwałę Trójjedynego Boga wzbogaca naszą modlitwę i życie ludzi wierzących.

Zbiórka przed kościołem przeznaczona na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich potrzebujących.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, pamiętajmy o indywidualnym odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego.
 3. W kancelarii można zakupić opłatki wigilijne. Na stoliku wystawione są świece Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom:
  • Małe — 5 zł.
  • Duże — 12 zł.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: ostatnie tygodnie pokazały, że nie mamy do czynienia z pełzającą laicyzacją, lecz z jej przyśpieszoną wersją. Co możemy zrobić, żeby przebić się przez mur obojętności i dotrzeć ze swoim przekazem do ludzi.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zak.
  • Środa — Wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej dz. i męcz.
  • Piątek — Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego prezb.
  • Sobota — Wspomnienie Ofiarowania NMP.
 7. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.