OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15.08.-22.08.2021

Pan rzekł, iż błogosławieni są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i zachowują je. Wykonawcy Słowa są błogosławieni w swoim działaniu. Kto bowiem jest tylko słuchaczem Słowa, a nie wykonawcą, ten oszukuje sam siebie i nie wejdzie do Królestwa Bożego. Jeżeli Jezus nie jest Panem naszego życia i postępowania, nie możemy pełnić woli Ojca, który jest w niebie.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś po każdej mszy poświęcenie kwiatów i ziół.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy parafiach: Trójcy Przenajświętszej – Chełm Śl., Chrystusa Króla – Lędziny-Hołdunów, św. Bartłomieja – Bieruń Stary i MB Szkaplerznej – Imielin będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej. Organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest Wojewoda Śląski.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, proszę w ramach adoracji o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o tym gdzie przebywała Maryja po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie. Przed niedzielą 5. września /niezależnie od tygodnika/ ukaże się Gość Extra poświęcony w całości nowym błogosławionym Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matki Elżbiety Róży Czackiej. Do przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii można składać zamówienia na Gościa Extra, cena egz. 10 zł.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Uroczystość św. Jacka prezb. gł. patrona archidiecezji.
  • Piątek-Wspomnienie św. Bernarda opata i dK.
  • Sobota — Wspomnienie św. Piusa X pap.
 7. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II /od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.