OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 NIEDZIELA WIELKANOCY

14.04.-21.04.2024

Jezus Chrystus jest ofiarą przebłagalną za grzechy całego świata. On jest Barankiem Bożym, który zgładził grzech świata. On cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia. W Jego imię jest głoszone wszystkim ludziom nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Kto wierzy w Niego i zachowuje Jego przykazania, ten prawdziwie jest uczniem Pańskim, w którym miłość Boża jest doskonała.

  1. Dziś gościmy w naszej parafii pana Tomasza Koziełło, pomocnika Matki Kościoła i apostoła zawierzenia Maryi. Pan Tomasz opowie swoje świadectwo i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji zawierzenia Matce Bożej – Oddanie 33. Będzie też możliwość zakupienia książek z rozważaniami rekolekcyjnymi. Już teraz otaczajmy to wydarzenie modlitwą, aby otwartym sercem przyjąć zaproszenie na zawierzenie się Maryi.
  2. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wiernych do lektury Pisma Świętego.
  3. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, proszę o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w ramach adoracji.
  5. W sobotę /20 kwietnia/ o godz. 10:00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św.
  6. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na remont krypty katedry.
  8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.