OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.02.-21.02.2021

W Chrystusie, cokolwiek czynimy, wszystko na chwałę Bożą czynimy. Dlatego staramy się przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Tylko to, co czynimy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi, pozostanie na wieki. Bóg szuka takich, którzy oddają Mu cześć w duchu i w prawdzie. I Bóg błogosławi takich, którzy we wszystkim starają się, aby inni mogli dostąpić zbawienia. Szukamy zawsze najpierw Królestwa Bożego. Szukamy chwały Boga i zbawienia innych.

 1. Dziś rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  • Niedziela — od godz. 11:00 do 16:00.
  • Poniedziałek — od godz. 8:00 do 18:00. Okazja do spowiedzi od godz. 17:30-18:00.
  • Wtorek — od godz. 8:00 do 17:30. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00-17:30.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się w 1 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia postanowień abstynenckich na czas Wielkiego Postu i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze o godz. 8:00 i 18:00, kolekta dnia na potrzeby parafii. Od tego dnia przeżywamy tzw. kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich będziemy przeżywać w piątek 19 lutego br.
 5. Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Wielkiego Postu
  • Droga Krzyżowa — piątek godz. 17:15.
  • Gorzkie Żale — niedziela godz. 15:00.
  • Zalecki za zmarłych na drogę krzyżową można składać do skarbonki lub w zakrystii.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: jak dobrze rozpocząć Wielki Post?
 8. Serdeczne podziękowania dla panów Rajmunda Jurowicz, Stanisława Mrowiec, Dominika Ścierski, Dariusza Pilszczek za montaż żyrandoli oraz Mirosława Klaja za transport i zorganizowanie rusztowania do montażu żyrandoli.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/. Na czas Wielkiego Postu grupy nie stroją kościoła kwiatami.