OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

13.05.-20.05. 2018

Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. We wtorek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św.Izydora Oracza bp. patrona rolników. Zapraszam rolników i parafian na procesję błagalną o urodzaje do krzyża za kościołem o godz.17:30.Po procesji msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i ich rodzin.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, proszę w ramach adoracji o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
 3. W sobotę rocznicę urodzin obchodzi ks.abp.Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 4. W sobotę 19 maja w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha św. zapraszamy młodzież dekanatu, na modlitwę o dary Ducha św. do kościoła św.Klemensa o godz.19:30, zakończenie o godz.21:00.
 5. XI edycję Metropolitalnego Święta Rodziny pod hasłem „Rodzina – radość miłości” rozpoczniemy w sobotę 19 maja br. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Natomiast nazajutrz, w niedzielę 20 maja o godz. 12 w katowickiej katedrze będzie miało miejsce Archidiecezjalne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich. Jak co roku, w programie Metropolitalnego Święta Rodziny nie zabraknie wykładów naukowych, koncertów, wystaw, kiermaszów, konkursów, imprez sportowych, festynów i rodzinnych pikników, informacje szczegółowe na www.swieto-rodziny.pl.
 6. 21 maja na mszy o godz.18:00 dzieci komunijne będą obchodziły I-ą rocznicę Komunii św. Spowiedź i próba w sobotę/19 maja/ o godz.10:00.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa – niebo to Ktoś a nie Coś.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek-Święto św.Macieja Apostoła.
  • Środa-Święto św.Andrzeja Boboli prezb.i męcz patrona Polski.
  • Niedziela-Uroczystość Zesłania Ducha św.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę X /od pani Simka Renata do pani Pieczka Gabriela/.