OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12.05.-19.05.2024

Jezus jest Tym, który wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko. On każdego, który przychodzi do Niego, napełnia Duchem Świętym i mocą. W mocy Ducha Świętego jesteśmy świadkami Jezusa, głosicielami Ewangelii, apostołami, prorokami, ewangelistami, pasterzami i nauczycielami. W imię Jezusa wyganiamy demony, uzdrawiamy chorych i mówimy innymi językami. Pan jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata, wstawia się za nami i współdziała z nami.

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 2. W poniedziałek zapraszam na dzień Fatimski, nabożeństwo o godz. 19:30, msza o godz. 20:00.
 3. W środę przypada wspomnienie św. Izydora Oracza patrona rolników, zapraszam na procesję błagalna o urodzaje do krzyża za kościołem o godz. 6:30.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, proszę o odmówienie w ramach adoracji koronki do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę /18 maja/ po mszy zapraszam uczestników rekolekcji Oddanie 33 na wspólne uroczyste poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa i zawierzenie parafii NS NMP. Uczestników proszę o przyniesienie aktu osobistego poświęcenia NS NMP i świece. Kto z uczestników rekolekcji nie odebrał jeszcze osobistego aktu może to uczynić po każdej mszy do 17 maja.
 6. W przyszłą niedzielę dzieci naszej parafii przystąpią do I-ej Komunii św., msza o godz. 11:00, nieszpory komunijne o godz. 15:00. Próby i spowiedź przed I-ą komunią:
  • Środa — pierwsza próba godz. 17:00.
  • Sobota — spowiedź i druga próba godz. 9:00. /obecność obu rodziców obowiązkowa/
 7. W sobotę o godz. 11:00 spowiedź i próba dzieci które 21 maja będą obchodzić I-ą rocznicę komunii św.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Święto św. Macieja Apostoła.
  • Czwartek — Święto św. Andrzeja Boboli prezb. i męcz p. Polski.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Barcik Ewa do pani Habelok Barbara/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami.