OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

12.04.-19.04.2020

Do grobu idą kobiety ze swoją miłością, z ostatnimi gestami wobec ciała Zmarłego. Ale grób jest pusty. Przerażone, już nie idą, ale biegną do uczniów, opowiedzieć o tym, co zobaczyły. Potem biegną uczniowie i też stają wobec tajemnicy pustego grobu. Ktoś słusznie zauważył, że od momentu Zmartwychwstania Kościół nabiera nowej prędkości. A wydarzenie paschalne całkowicie nas zmienia.

 1. W związku z przedłużeniem do 26 kwietnia państwowych obostrzeń, zostają również aktualne zarządzenia ks.Abp. Wiktora Skworca dotyczące praktyk religijnych w czasie pandemii.
 2. Odwołana zostaje /18.04/ spowiedź dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. Bardzo bym prosił by tzw. /trójka klasowa rodziców/ spotkała się ze mną 20 .04 /poniedziałek/ o godz.18:30 przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, by wspólnie ustalić jaki wariant dotyczący I-ej komunii św. z przedstawionych w zarządzeniu ks.Abp. przyjąć Przed spotkaniem niech rodzice między sobą wymienią opinie, aby ta delegacja rodziców którą proszę o spotkanie, miała wiedzę od wszystkich rodziców co do przyszłości I-ej komunii św.
 3. Parafianom którzy złożyli ofiary które są wyrazem troski i wrażliwości na potrzeby wspólnoty kościoła naszej parafii /w trudnym również dla siebie czasie/ na konto parafialne i do skarbonki składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego który obejmuje dwie niedziele – Zmartwychwstania Pańskiego i Miłosierdzia Bożego – cena pozostaje ta sama 6 zł. Jest również najnowszy Mały Gość Niedzielny.
  Czasopisma można zakupić przychodząc na indywidualną modlitwę do kościoła.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Niedziela — 2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego.
 8. W tym tygodniu bardzo bym prosił, mimo tych wszystkich trudności o sprzątanie kościoła które przypada na grupę IV/od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami. O sprzątaniu następnej grupy powiadomię w późniejszym czasie.