OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.-18.11.2018

W wymiarze historycznym narody ciągle doznają rozmaitych form ucisku. Pośród ucisków zaciskających się nad naszą Ojczyzną, wspominamy i ten, którym były zabory Polski. Nie było wtedy Polski na mapie Europy, ale nic nie zacisnęło i nie zadusiło polskiego, wolnego ducha narodu. Naród wewnętrznie wolny swoją wolność pielęgnował, podsycał, co przed stu laty przywróciło Polsce niepodległość. Dzisiaj tę wspaniałą rocznicę świętujemy i za niepodległość Ojczyzny dziękujemy Bogu oraz wszystkim, którzy na różne sposoby ją odzyskiwali, po komunii św. odśpiewamy Te Deum jako dziękczynienie w 100-ą rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę i „Boże coś Polskę” na zakończenie każdej mszy.

Zbiórka przed kościołem przeznaczona na Fundację Papieska Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. O godz.15:00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, proszę o odmówienie w czasie adoracji koronki do Miłosierdzia Bożego.
 3. W kancelarii lub w zakrystii po mszy św. można kupić opłatki wigilijne.
 4. Przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej.
 5. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€.
  Informacje i zapisy: Biuro Podróży PL TRAVEL ul. Dąbrowskiego 1/6, 40-032 Katowice www.pltravel.pl, tel. kom. 694 980 161 lub 662 097 959.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: kościół w czasie zaborów jednoczył polaków w nadziei na odzyskanie niepodległości.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Jozafata bp.i męcz.
  • Wtorek—Wspomnienie św.Benedykta i tow. pierwszych męcz. Polski.
  • Sobota—Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zak.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Święcicki Genowefa/.