OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.-18.10.2020

Oto nasz Bóg, oto nasz Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność… On jest naszym pasterzem i niczego nam nie brakuje – w Nim mamy wszystko, co jest potrzebne do życia i pobożności i wielkiego zbawienia. Nasz Bóg według swego bogactwa zaspokaja wspaniale w Chrystusie każdą naszą potrzebę. W Chrystusie zaprosił nas na ucztę weselną: Królestwo Boże jest w nas i pośród nas – to sprawiedliwość i pokój i radość w Duchu Świętym. Wiara w Chrystusa wprowadza do wiecznego Królestwa Ojca.

Zbiórka przed kościołem przeznaczona na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. We wtorek zapraszam na dzień Fatimski- różaniec o godz.19:30, msza o godz.20:00.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca pamiętajmy o indywidualnym odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego.
 3. Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian z Archidiecezji Katowickiej do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona. Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na misje.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: film na dvd „Ziemia Maryi”- piękny obraz o Matce Jezusa który poruszy każdego widza.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Wspomnienie św.Honorata Koźmińskiego prezb.
  • Czwartek—Wspomnienie św.Teresy od Jezusa dz. i dK.
  • Piątek—Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej gł. patronki Śląska.
  • Sobota—Wspomnienie św.Ignacego Antiocheńskiego męcz.
 7. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.