OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.-18.08.2019

Chrześcijaństwo jest dla nas wielką szansą, ale także niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. To ewangeliczny program na życie, którego cel wyznaczył Bóg, a środki do niego prowadzące dobieramy dzięki wolności i rozumowi oświecanemu przez Ducha Świętego. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie, mówi Chrystus do uczniów. Dar życia, otrzymane talenty, a przede wszystkim ofiara Odkupiciela są dla nas wezwaniem do służby. One podnoszą nasze człowieczeństwo i potwierdzają naszą godność dzieci Bożych.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. We wtorek Dzień Fatimski, różaniec o godz.19:30, msza o godz.20:00.
 2. W czwartek przypada Ur. Wniebowzięcia NMP, podczas każdej mszy wg. tradycji poświęcenie ziół i kwiatów. Msze o godz.8:00 i 10:00 kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, proszę w ramach adoracji o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: wakacyjny cykl „ Cuda za miedzą”, dodatek płyta Cd z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu chóru Wojska Polskiego.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa—Wspomnienie św.Maksymiliana Marii Kolbego prezb. i męcz.
  • Czwartek—Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  • Sobota—Uroczystość św.Jacka prezb. i gł.patrona archidiecezji.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII/od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.