OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.-18.02.2024

Jezus chodził wszędzie i uzdrawiał wszystkich, którzy się źle mieli na duszy i na ciele. On był pełen litości wobec chorych i zniewolonych przez diabła. Spotykając Jezusa, doświadczamy łaski zbawienia i cudu uzdrowienia psychiki i ciała. Pan nie ma upodobania w śmierci grzesznika, ale chce, aby grzesznik się nawrócił i żył. Pan nie chce też, abyśmy chorowali, ale żebyśmy byli uzdrowieni i cieszyli się obfitym zdrowiem. Bóg powiedział: Ja, Pan, chcę być twoim lekarzem.

 1. Dziś rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  • Niedziela — od godz. 11:00 do 16:00.
  • Poniedziałek — od godz. 9:00 do 18:00. Okazja do spowiedzi od godz. 17:30.
  • Wtorek — od godz. 9:00 do 18:00. Okazja do spowiedzi od godz. 17:30.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się w 1 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia postanowień abstynenckich na czas Wielkiego Postu i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. W poniedziałek na mszy w intencji chorych parafian udzielę sakramentu chorych z błogosławieństwem lourdzkim.
 4. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze o godz. 8:00 i 18:00, kolekta dnia na potrzeby parafii. Od tego dnia przeżywamy tzw. kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  Zbiórka Caritas przed kościołem na rzecz Ukrainy.
 5. I piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin, za osoby duchowne żyjące niemoralnie siejące zgorszenie.
 6. Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Wielkiego Postu
  Droga Krzyżowa — piątek godz. 17:15.
  Gorzkie Żale — niedziela godz. 15:00.
  Zalecki za zmarłych na drogę krzyżową można składać do skarbonki lub w zakrystii.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 9. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/. Na czas Wielkiego Postu grupy nie stroją kościoła kwiatami.