OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.-17.05.2020

Wam, którzy wierzycie, należy się cześć powie Piotr Apostoł. Wy, którzy przyjęliście Chrystusa, obdarzeni jesteście niezwykłą godnością. Nasza godność i więź z Bogiem umacnia się, gdy głosimy wielkie dzieła Zbawiciela; gdy nie zaniedbujemy posługi Słowa. Jezus odchodzi, by przygotować nam miejsce w domu Ojca. Pragnie, abyśmy przez całą wieczność przebywali razem z Nim. Przyjdzie powtórnie, by zabrać do siebie tych, którzy tu, na ziemi, byli Jego świadkami.

 1. Dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, polecam ich i rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 2. Od dzisiejszej niedzieli przywraca się obowiązek przeprowadzania i przekazywania kolekt i zbiórek, zgodnie z „Planem kolekt i zbiórek na rok 2020”.
 3. W środę o godz.20:00 zapraszam chętnych parafian na pierwszą w tym roku mszę ku czci MB Fatimskiej.
 4. W piątek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św.Izydora Oracza patrona rolników. O godz.17:30 zgromadzimy się w kościele by wspólnie odmówić modlitwy błagalne o dobre urodzaje, po modlitwach msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i ich rodzin.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca pamiętajmy o indywidualnym odmówieni koronki do Miłosierdzia Bożego.
 6. Parafianom którzy w tym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont Katedry w Katowicach.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: reportaż z sanktuarium św.Stanisława w Szczepanowie.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek-Święto św.Macieja Apostoła.
  • Sobota-Święto św.Andrzeja Boboli prez.. i męcz patrona Polski.
 10. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII/od pani Szołtys Maria do pani Maślak Aniela/.