OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.-17.03.2019

Składając dziś Ofiarę eucharystyczną, uroczyście rozpoczynamy zbawienny dla nas okres Wielkiego Postu. Czas pokuty to znaczy uczenia się, jakich wyborów dokonywać w życiu. Co przyjąć, a co odrzucić, aby postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa. On sam, w czasie kuszenia na pustyni, w swoich wyborach karmił się Bożym słowem. Możemy wierzyć, że w czasie tego Wielkiego Postu Jego słowo będzie blisko nas, aby nas prowadzić.

Kolekta ma charakter jałmużny postnej. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Po każdej mszy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa. Zachęcam do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych- Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przypominam, że wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
  3. W środę obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
    Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. Na stoliku wystawione są Paschaliki Wielkanocne w cenie 6 zł.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu ”Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą.
  7. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III/od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.