OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.-17.02.2019

Są sytuacje, w których Bóg pozwala człowiekowi doświadczyć czegoś ze swej wspaniałości i świętości. Rozpoznajemy wówczas swoją małość i grzeszność i gotowi jesteśmy w bojaźni zawołać wraz z Izajaszem: Biada mi!, lub wraz z Piotrem: Odejdź ode mnie, Panie!. Ale ta bojaźń jest jednocześnie pełna zachwytu. Wielkość Boga zdumiewa, ale nie niszczy człowieka. Piotr wprawdzie zawołał odruchowo: Odejdź!, ale jego serce z całą pewnością mówiło coś dokładnie przeciwnego. Objawiając nam swoją świętość i wspaniałość, Bóg chce nas pociągnąć ku sobie i uczynić swoimi świadkami wobec ludzi.

Kolekta przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W poniedziałek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam chorych parafian i ich rodziny na mszę w trakcie której chorym udzielę sakramentu chorych.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, proszę w ramach adoracji o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
 3. Odpust ku czci św.Walentego odbędzie się 14 lutego w Bieruniu Starym. Program odpustu wywieszony jest w gablotce.
 4. 4 marca/poniedziałek/ o godz.17:00 odbędzie się bierzmowanie naszej młodzieży. Celebracji przewodniczyć będzie i sakramentu bierzmowania udzieli ks.bp.Marek Szkudło.
  Próby przed bierzmowaniem:
  27.02. /środa/- godz.17:00 /tylko kandydaci do bierzmowania/
  2.03. /sobota/- godz.10:00 /kandydaci wraz ze świadkami/
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonym wydarzeniom, które towarzyszyły temu objawieniu.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek—Święto Cyryla i Metodego bpa. patronów Europy.
 7. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Kolny Krystyna/.