OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.-16.09.2018

Bóg jakby ukrywa swoją sprawiedliwość, a eksponuje dobroć, sam przychodzi, by nas zbawić. Pochylając się nad ludzką biedą, w jakiś sposób wywyższa skrzywdzonych przez życie, pokazuje, że nie ma ludzi lepszych i gorszych. Ciągle musimy korygować nasze spojrzenie na drugiego człowieka. Bezwiednie przyciąga nas uroda, ładny strój, wdzięk. Choroba, nędza materialna czy duchowa odstręczają. Dlatego prośmy Jezusa, żeby nauczył nas patrzeć na siebie samych i na drugiego człowieka Jego oczyma.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wybór drogi”.
  2. Dzisiaj w kościele Chrystusa Króla w Lędzinach o godz.17:30 odbędzie się inauguracja 19 Festiwalu Jesień Organowa w powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.
  3. Dziś pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie.
  4. W czwartek Dzień Fatimski, różaniec o godz.19:30, msza o godz.20:00.
  5. W piątek w święto Podwyższenia Krzyża Św. po mszy poświęcenie krzyży przyniesionych przez wiernych.
  6. W przyszłą niedzielę /16 września/ w imieniu UM Lędziny i pszczelarzy Koła Bieruń zapraszam mieszkańców Górek o godz.16:00 na poświęcenie obelisku i posadzenie lipy przed siedzibą Koła pszczelarzy.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
  8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: Gość Niedzielny obchodzi swój jubileusz 95-lecia, pierwsza odsłona nowego działu „Cztery strony kobiety”- o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, sprawdzone porady i przepisy kulinarne.
  9. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Środa—Uroczystość NMP Piekarskiej gł.patronki archidiecezji.
    • Czwartek—Wspomnienie św.Jana Chryzostoma bpa.i dK.
    • Piątek—Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    • Sobota—Wspomnienie NMP Bolesnej.
  10. Wszystkim paniom które sprzątały a nowożeńcom za przystrojenie kościoła kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII/od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.