OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.-16.08.2020

Ewangeliczna burza na jeziorze to nic innego jak obraz naszego ludzkiego życia. Czasami płynie ono spokojnie, ale w większości to różnego rodzaju wichry, błyskawice, wysokie fale i konieczność płynięcia, wiosłowania pod prąd. Łodzią naszej codzienności często miotają fale wzlotów i upadków, nasila się przeciwny wiatr zewnętrznych wpływów; różnych filozofii, obcych religii, mody czy polityki. Potrzeba dużego wysiłku, aby nie pozwolić się porwać tym prądom, nie zboczyć nie zawrócić z obranej trasy, Jak uczniom w łodzi wydaje się nam wtedy, że jesteśmy zdani na siebie – na własne siły i doświadczenie. Warto jednak właśnie w takich momentach pamiętać o pełnym ufności wołaniu św. Piotra: Panie ratuj.

 1. W czwartek Dzień Fatimski, różaniec o godz. 19:30, msza o godz. 20:00.
 2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze o godz.8:00 i 10:00. Kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii. Na każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. W przyszłą niedzielę zachęcam do uczestniczenia przez transmisje radiowe i telewizyjne w pielgrzymce kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: wakacyjny cykl o mało znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Święto św. Wawrzyńca diak. i męcz.
  • Wtorek—Wspomnienie św. Klary dz.
  • Sobota—Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 6. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III /od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.