OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

09.05.-16.05.2021

Miłość z Boga jest dowodem, że narodziliśmy się z Boga i znamy Boga. Jeśli nie miłujemy, nie znamy Boga, gdyż Bóg jest miłością. Bóg dał dowód swojej wielkiej miłości do nas przez to, że Syna swego posłał na świat, abyśmy nie zginęli, ale mieli życie dzięki Niemu. Jego Syn jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy. Gdy trwamy w Chrystusie, trwamy w Jego miłości. On wyrwał nas ze śmierci egoizmu do życia Jego miłością. Teraz jest w nas Jego radość i jest to radość doskonała.

 1. Dziś diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecajmy ich i rekolekcjonistę w naszych modlitwach.
 2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Od poniedziałku do środy modlimy się o dobre urodzaje, błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie i każdej ludzkiej pracy.
  • Poniedziałek — godz. 17:30 /przy krzyżu od strony Bierunia/
  • Wtorek — godz. 17:30 /na polach za domem pani Barcik/
  • Środa — godz. 6:30 /przy krzyżu za kościołem/
 3. W środę /12.05/ o godz. 18:00 spotkanie rodziców z dziećmi które będą obchodzić w przyszłym tygodniu I rocznicę przystąpienia do I-ej Komunii św.
 4. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 5. W sobotę w kalendarzu liturgicznym wspomnienie dowolne św. Izydora Oracza patrona rolników. Zapraszam rolników i parafian na procesję błagalną o urodzaje do krzyża za kościołem o godz. 17:30. Po procesji msza o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników i ich rodzin.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: dodatek – litania do NMP z nowymi wezwaniami.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Piątek — Święto św. Macieja Apostoła.
  • Niedziela — Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Kostka Renata/.