OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.02.-16.02.2020

Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli błyszczy on słowem i mądrością. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.

Kolekta przeznaczona na ubezpieczenia kościoła. Za ofiary składam Bóg zapłać.

 1. We wtorek we wspomnienie dowolne NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na mszy o godz.18:00 udzielać będę sakramentu chorych.
 2. W piątek odpust ku czci św. Walentego w Bieruniu Starym.
 3. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tą uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dn. 15–17 maja br. pielgrzymowania do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób), w programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zabytków, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra.
  Szczegółowy program pielgrzymki dostępny jest w załączniku na stronie internetowej parafii w zakładce słowo pasterza.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: towarzyszyć chorym, skąd się wzięła tradycja mszy gregoriańskiej.
 5. Obchody Liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Scholastyki dz.
  • Piątek—Święto św.Cyryla mnicha i Metodego bpa. patronów Europy.
 6. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Kostka Renata/.