OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

08.12.-15.12.2019

Maryja Niepokalana, najczystsza Dziewica jaśniejąca świętością, jest wizerunkiem Kościoła, który kiedyś cały będzie święty i nieskalany przed Bożym obliczem. Oddając Jej cześć, wielbimy Boga, który mocą zasług przewidzianej śmierci Jezusa zachował Ją od grzechu, oraz wyznajemy wiarę w to, że także my, grzeszni, staniemy się czyści dzięki tej samej ofierze krzyża. Chwała Maryi jest znakiem, że Bóg naprawdę jest w stanie przemienić serce każdego człowieka, który, jak Ona przy Zwiastowaniu, zechce wypowiedzieć Mu swoje: Tak.

Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

 1. W poniedziałek o godz.10:00 msza w intencji chorych i starszych parafian z udzieleniem sakramentu chorych. Po mszy zapraszam na spotkanie opłatkowe do salki.
 2. W kancelarii są do nabycia bilety na koncert „Betlejem w spodku” po 50 zł.
 3.  Na stronie internetowej parafii w zakładce sakrament małżeństwa, zostały opublikowane najnowsze wytyczne dla narzeczonych którzy będą zawierać sakramentalny związek małżeński. Wytyczne będą obowiązywały od 1.01.2020 roku. Proszę zainteresowanych o zapoznanie się z tymi wytycznymi, które zostały ustalone przez Ks.Abp.Wiktora Skworca Metropolity Katowickiego.
 4. W przyszłą niedzielę po każdej mszy Wspólnota Dzieci Maryi przeprowadzi /słodki/ kiermasz przedbożonarodzeniowy. Ofiary złożone w czasie kiermaszu zostaną przeznaczone na cele statutowe Wspólnoty Dzieci Maryi.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: cykl Adwentowy „Pan jest blisko”, o początkach wspólnoty z Taize.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Piątek—Wspomnienie św.Łucji dz.i męcz.
  • Sobota—Wspomnienie św.Jana od Krzyża prezb.i dK.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Kostka Renata/.