OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.09.-15.09.2019

Nic w naszym życiu nie może konkurować z Panem Jezusem. Cokolwiek nas odciąga od Niego, winno się stać przedmiotem naszej nienawiści. Nie sposób być Jego uczniem, jeśli nie podejmie się radykalnej decyzji wyboru drogi krzyża i odrzucenia wszystkiego, co oddala nas od Jezusa. Ponieważ sami na taką wolność nie potrafimy się zdobyć, musimy prosić w modlitwie o dar Bożej mocy i mądrości z wysoka.

Kolekta przeznaczona na pokrycie przeprowadzonego remontu blachy na wieży kościoła i dachu. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Od tej niedzieli rozpoczyna się Jesień Organowa w powiecie Bieruńsko Lędzińskim. Wszelkie informacje na jej temat w folderach wyłożonych na stoliku i plakacie w gablotce.
 2. W piątek zapraszam na Dzień Fatimski, różaniec o godz.19:30, msza o godz.20:00.
 3. W sobotę na mszy poświęcenie krzyży przyniesionych przez wiernych.
 4. W przyszłą niedzielę w katedrze spotykają się Dzieci Maryi.
 5. W przyszłą niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych w kościele św.Walentego w Bieruniu Starym o godz.14:30.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 7. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w niedzielę 15 września o godz.16:00 a Parafialnej Rady Duszpasterskiej 22 września o godz.16:00.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa?
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Czwartek-Uroczystość NMP Piekarskiej gł.patronki archidiecezji.
  • Piątek-Wspomnienie św.Jana Chryzostoma bpa.i dK.
  • Sobota-Święto Podwyższenia Krzyża.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały a nowożeńcom za przystrojenie kościoła kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II/od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/. Grupa nie stroi kościoła kwiatami, jednocześnie proszę o ustalenie godziny sprzątania.