OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.-15.08.2021

Daru życia wiecznego nie otrzymuje się w chwili narodzenia. Jedynie Duch Święty daje życie wieczne. Dlatego każdy musi po raz drugi narodzić się z Ducha Bożego. Narodzeni na nowo i zapieczętowani Duchem Świętym na dzień odkupienia, postępujemy drogą miłości Chrystusowej, promieniując Jego łagodnością, dobrocią i przebaczeniem.

 1. W środę pielgrzymka do Krzeszowa. Wyjazd o godz. 6:00.
 2. W piątek Dzień Fatimski: nabożeństwo różańcowe o godz. 19:30, msza o godz. 20:00.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na każdej mszy poświęcenie kwiatów i ziół.
 4. Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 15 sierpnia przy parafiach: Trójcy Przenajświętszej – Chełm Śl., Chrystusa Króla – Lędziny Hołdunów będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował przy w/w kościołach.  Serdecznie zapraszamy. Organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest Wojewoda Śląski, strona kościelna udostępnia lokal/teren i włącza się w promocję inicjatywy.
 5. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniach XV. jubileuszowej edycji Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore: 8 koncertach, liturgii, spotkaniu literackim oraz konferencji naukowej. Myśl przewodnia festiwalu zawiera się w słowach „Odbudujmy wspólnotę”. Inauguracja festiwalu koncertem muzyki żydowskiej odbędzie się w piątek, 6 sierpnia o godz. 19.00 w kościele Bożego Miłosierdzia w Żorach. Tegoroczny festiwal potrwa do 1 października,
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: kolejny odcinek wakacyjnego cyklu o miejscach w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba. Historia życia św. Dominika w 800 rocznicę śmierci i zakonu kaznodziejskiego którego był założycielem.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dz. i męcz.
  • Wtorek — Święto św. Wawrzyńca diak. i męcz.
  • Środa — Wspomnienie św. Klary dz.
  • Sobota — Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego prezb. i męcz.
 9. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I /od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.