OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.07.-15.07.2018

Nie lękajmy się więc przyjąć prawa Miłości, w którym to właśnie człowiek odnajduje i realizuje samego siebie. Jezusowe jarzmo miłości prowadzi paradoksalnie do naszego umocnienia, gdyż moc w słabości się doskonali, i prawdziwej wolności. Miłującemu Boga wszystko pomaga do dobrego, pisze św. Paweł, zapewniając nas o Bożym współdziałaniu na tej drodze naszego zbawienia.

Kolekta przeznaczona na renowację Katedry w Katowicach.
Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W piątek zapraszam na dzień Fatimski, nabożeństwo różańcowe o godz.19:30, msza o godz.20:00.
 2. Na ostatnim posiedzeniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej ustaliliśmy, że msze z udzieleniem sakramentu chrztu św. będą odbywały się o godz.16:00 w 2-ą sobotę miesięcy parzystych, czyli w lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku i grudniu /jeśli nie będzie zgłoszeń w tych miesiącach msze te wypadną z porządku nabożeństw/.
  Zachowamy tradycję chrztu w sobotę /większość rodziców prosi o chrzest wymieniając sobotę/ i jednocześnie parafia dostosowuje się do przepisów II Synodu Katowickiego o
  udzielaniu sakramentu chrztu św. Informacja ta zostaje zamieszczona na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty i stronie głównej.
 3. Proszę rodziny które mają zamówione msze do 19 sierpnia o podanie intencji do końca lipca.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: nowy cykl wakacyjny Na skraju Polski.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa-Święto św.Benedykta opata patrona Europy.
  • Czwartek-Wspomnienie św.Brunona Bonifacego z Kwerfurtu męcz.
  • Piątek-Wspomnienie św.pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 6. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VIII/od pani Szołtys Maria do pani
  Maślak Aniela/.