OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08.03.-15.03.2020

Pan Bóg rzekł do Abrama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę”. Najpierw jest wezwanie do opuszczenia ziemi rodzinnej, więc swojego świata i swojego poczucia bezpieczeństwa. Stało się to udziałem Abrahama i jest udziałem uczniów Jezusa aż po dziś dzień. Potem następuje stopniowe zbliżanie się do Boga i Jego tajemnic. W końcu przychodzi chwila światła, odsłania się Tajemnica, a rozum zaproszony jest do pokory. Wiara bywa traceniem siebie i swojego świata.

Zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. W piątek obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w niedzielę 7 czerwca br. o godz. 12 na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Parafian którzy chcieliby uczestniczyć osobiście w tym wydarzeniu w Warszawie proszę o zgłoszenie się do 17.marca br do kancelarii, by mogli uzyskać kartę wstępu i parkingową na to wydarzenie. Karty zostaną przekazane do parafii w odpowiednim czasie.
  3. Wielkopostny dzień skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium odbędzie się w następujących parafiach: św. Katarzyny w Jastrzębiu, św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, św. Józefa w Rudzie Śl. i św. Krzysztofa w Tychach w sobotę 14 marca br. o godz.10:00
  4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na remont katedry w Katowicach.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o sile matczynej modlitwy.
  6. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.