OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.10.-14.10.2018

Nie jest dobrze ze światem, w którym wszystko jest na chwilę, na niby, na próbę, dopóki nam się nie znudzi. Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; powiedział Bóg i dał Adamowi pomoc w osobie Ewy. Ewa to odpowiedź na samotność mężczyzny, to matka jego dzieci. Razem budują nowy, wspólny świat. Człowiek przestaje być samotny dopiero wtedy, gdy odnajduje w sobie wiarę w niezawodną Obecność. W małżeństwie jest ona zobowiązaniem nie na chwilę, nie na niby, nie na próbę, ale na zawsze, nawet wtedy, gdy się znudzi.

 1. Ze względu na dzień formacji pastoralnej prezbiterów, w środę nie będzie mszy.
 2. Ogólnopolska pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się w sobotę 13 października, rozpoczęcie o godz.9:00.
 3. W sobotę Dzień Fatimski msza o godz.20:00, nabożeństwo różańcowe o godz.19:30.
 4. Przez cały miesiąc październik przyjmowane są intencje mszalne na rok 2019.
 5. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do aktywnego udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego wieku, jak również do udziału w wyjeździe do Wadowic 14 października o godz.15:00 z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, Szczegółowe informacje na temat obu wydarzeń na plakatach w gablotce.
 6. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski, zbiórka przed kościołem na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii /przegląd pieców gazowych/.
 8. W niedzielę 21 października o godz.16:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: różaniec to także męska modlitwa, film na DVD „Sprawa Chrystusa”.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Sobota—Wspomnienie bł.Honorata Koźmińskiego prezb.
 11. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.