OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA WIELKANOCY MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04.-14.04.2024

Kolekta przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Za ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś mam miejsce liczenie wiernych uczestniczących we mszach św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek o godz. 9:00 zapraszam parafian do rozbiórki Grobu Pańskiego.
 4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia w którym modlimy się za dzieci poczęte nienarodzone, zachęcam do podjęcia adopcji duchowej dzieci poczętych nienarodzonych.
 5. 8 kwietnia w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33”. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.
 6. Za tydzień 14 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii pana Tomasza Koziełło, pomocnika Matki Kościoła i apostoła zawierzenia Maryi. Pan Tomasz opowie swoje świadectwo i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji zawierzenia Matce Bożej-Oddanie 33. Będzie też możliwość zakupienia książek z rozważaniami rekolekcyjnymi. Już teraz otaczajmy to wydarzenie modlitwą, aby otwartym sercem przyjąć zaproszenie na zawierzenie się Maryi.
 7. Z okazji 100-lecia istnienia Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego klerycy i formatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl 6 poniedziałkowych spotkań, począwszy od 8 kwietnia 2024 r., pt. „Obecność. Chrześcijański trening uważności. Kurs modlitwy głębi (kontemplacyjnej), zwłaszcza dla zabieganych. Szczegóły na stronie: www.seminarium.katowice.pl.
 8. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP.
 10. Na stoliku są wystawione zaproszenia Arcybiskupa Adriana dla małżonków którzy chcieliby uczestniczyć we mszy z okazji jubileuszy i rocznic małżeńskich w katowickiej katedrze w dniu 19.05.2024. Wszelkie informacje dla małżonków znajdują się na zaproszeniu.
 11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
 12. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 13. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.