OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.04.-14.04.2019

Na świecie ciągle zbyt wielu jest tych, którzy potępiają, a także zbyt wielu obojętnych i pobłażliwych. I wciąż za mało jest ludzi prawdziwie miłosiernych. Jeśli zajmujesz się sądzeniem innych, to znaczy, że zapominasz o tym, iż sam jesteś grzesznikiem. Zapomniałeś, że Jezus przychodzi nie do tych, którzy potępiają, ale do tych, którzy są grzeszni. Szkoda czasu i energii na porównywanie się z innymi, na sądzenie ich. A przede wszystkim szkoda nie skorzystać z łaski przebaczenia, którą Bóg każdego dnia chce nas obdarzać.

  1. We wtorek po mszy zapraszam grupę liturgiczną dorosłych jak również starszych ministrantów w celu omówienia liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszam wiernych na uroczyste poświęcenia palm. Także w tym dniu młodzież gromadzi się w katedrze katowickiej o godz.14:00, w związku z ustanowieniem tej niedzieli Światowym Dniem Młodzieży.
  3. Dzieci Maryi zapraszają w Niedzielę Palmową na kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu można będzie zakupić za dobrowolną ofiarę ozdoby na stół wielkanocny własnoręcznie wykonane przez dzieci.
  4. Firma Green Office Ecologic w dniu 26 kwietnia przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzęt zostanie zabrany o godz.11:00. Sprzęt można składać jak zwykle na parkingu /na kostce/ od tablicy urzędu miasta. Proszę o składanie zużytego sprzętu dwa dni przed dniem zabrania sprzętu tj.26 kwietnia. Przychody z akcji zostaną przeznaczone na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce i wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie.
  5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: dodatek- film na dvd „Ignacy Loyola” , kolejny odcinek wielkopostnego cyklu ”Droga krzyża. Wchodzę”,
  6. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII/od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.