OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.-13.09.2020

Ewangelia Boża objawia, że Chrystus jest kresem prawa. W Chrystusie stare prawo umarło, a nastało nowe prawo miłości. Miłowanie się wzajemne tak jak umiłował nas Chrystus jest doskonałym wypełnieniem prawa. Miłość nie ma nic wspólnego ze złem, nigdy nie wyrządza zła. Miłość Chrystusa rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany. To dzięki tej miłości, zachowujemy jedność i zgodę, tak iż niczego nie odmawia nam Ojciec bo wtedy Chrystus jest pośród nas.

 1. W poniedziałek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 2. We wtorek na zakończenie mszy św. wg. tradycji poświęcenie ziarna siewnego.
 3. W przyszłą niedzielę /13.09/ o godz. 16:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. O godz. 17:00 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 5. Bierzmowanie młodzieży klasy I-ej ponadpodstawowej odbędzie się 16 września br. /środa/ o godz. 18:30 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Próby przed bierzmowaniem 14 i 15 września o godz. 18:30 w Chełmie Śląskim.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: jaki obraz edukacji wyłania się w 30-ą rocznicę powrotu nauki religii do szkół. W zakładce słowo pasterza znajduje się List pasterski z okazji X Tygodnia Wychowania w Polsce.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Święto Narodzenia NMP.
  • Sobota—Uroczystość NMP Piekarskiej gł. patronki archidiecezji.
 8. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VII /od pani Rozmus Krystyna do pani Morkisz Aniela/.