OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Objawienia Pańskiego

06.01.-13.01.2019

Mędrcy? Magowie? Królowie? Spór o ich istnienie i liczbę; to detale. Istotą jest pytanie o odwagę: Czy stać nas na to, by tak jak oni pragnąć widzieć szerzej i wyruszyć w drogę? A może jesteśmy jak Herod skoncentrowani na sobie i nie dostrzegamy dziejących się obok ważnych spraw, które wydają się nam zbyt małe i liche, by stać się przedmiotem naszego zainteresowania? No chyba że zagrażają tak ciężko wypracowanemu przez nas obrazowi świata… Bóg objawia się tym, którzy mają w sobie pasję poszukiwania Go, którzy potrafią zostawić siebie i być darem dla innych.

Kolekta przeznaczona na misje. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

  1. Dzisiaj obchodzimy Dies Episcopi, modlimy się za naszego ks.arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.
    Dzisiaj także Misyjny Dzień Dziecka.
  2. 12 stycznia o godz.10:00 zapraszamy dziewczynki i chłopców /od II-ej klasy podstawowej/ na pierwsze spotkanie Dzieci Maryji które poprowadzi animatorka Gabriela Gierczak. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.
  3. Chłopców /od II-ej klasy podstawowej/ którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również w sobotę /12 stycznia/ na spotkanie organizacyjne o godz.10:00.
  4. Dekanalne czuwanie modlitewne w ramach Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w kościele Św. Anny w Lędzinach dnia 25 stycznia o godz.19:00.
  5. Z 26 na 27 stycznia w ramach Światowych Dni Młodzieży w Panamie nasza archidiecezja zaprasza na diecezjalne obchody tego wydarzenia, które będą miały miejsce w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Nasz dekanat organizuje na to wydarzenie wspólny wyjazd autokarowy. Cena wyjazdu to 40 zł. zapisy do 21 stycznia w parafii św. Anny Lędzinach.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na remont katedry w Katowicach.
  7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz pięknie życia w sakramentalnym małżeństwie.
  8. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.