OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ADWENTU

05.12.-12.12.2021

Bóg przemawiał przez proroków, a w sposób ostateczny przemówił do nas przez Syna. Łaska i prawda przyszły przez Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. On jest Jednorodzonym Bogiem, który jest w łonie Ojca. On jest Słowem Przedwiecznym, przez które wszystko się stało. Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Chrystus rozpoczynając swoją działalność, miał lat około trzydziestu i mówił: Czas się wypełnił i zbliża się Królestwo Boże, porzućcie grzechy i uwierzcie w Dobrą Nowinę!

Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś po nieszporach spotkanie Żywego Różańca.
 2. Dziś po każdej mszy jarmark świąteczny prowadzony przez Dzieci Maryi.
 3. W poniedziałek na mszy w intencji chorych parafian udzielać będę sakramentu chorych.
 4. W poniedziałek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 5. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest to święto patronalne Dzieci Maryi. Na mszy o godz. 18:00 zostaną odnowione przyrzeczenia Dzieci Maryi oraz poświęcone zostaną medaliki dzieciom przygotowującym się do I komunii św. Po mszy zapraszam Dzieci Maryi i ich rodziców na spotkanie przy stole w salce parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 7. Parafialna Rada Duszpasterska rekomendowała aby w tym roku w ramach tradycyjnej kolędy tak jak w zeszłym roku odbyły się Msze Św. za mieszkańców poszczególnych ulic. Będzie też możliwość zaproszenia księdza na wizytę w domu. Zgłoszenia na wizytę w domu będą przyjmowane w kancelarii do 19 grudnia. Wizyty w domu zgłoszonych rodzin odbyłyby się w dniach 27 i 28 grudnia /gdyby było mało zgłoszeń to będzie to jeden dzień/ od godz. 14:00 i wypisane na osobnym ogłoszeniu wywieszonym w gablotce /podane zostaną tylko numery domów w kolejności wizyt/
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: druga rekolekcyjna medytacja – o oczekiwaniu na Mesjasza.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek — Wspomnienie św. Ambrożego bpa. i dK.
  • Środa — Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 10. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.