OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.09.-12.09.2021

Składamy na ołtarzu bochen chleba z tegorocznych zbóż i przyniesiony wieniec dożynkowy. Tu w tej świątyni z głębi naszych serc chcemy Bogu podziękować za wszelkie łaski w tym roku otrzymane i prosić o Jego błogosławieństwo, aby zlał swoje łaski na naszą parafię, na Polską wieś i rolników, i na tą naszą ukochaną ojczystą ziemię, na której mamy zaszczyt żyć, mieszkać, pracować i umierać.

 1. Od 3-11 września trwa nowenna przygotowująca do beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowennę odmawiamy na zakończenie mszy św.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy parafiach: Bieruń, św. Barbary, Chełm Śl., Trójcy Przenajświętszej, Lędziny-Hołdunów, Chrystusa Króla będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest Wojewoda Śląski, strona kościelna udostępnia lokal/teren i włącza się w promocję inicjatywy.
 3. We wtorek po mszy zapraszam chętnych parafian na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W przyszłą niedzielę pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie.
 5. W niedzielę 12 września br. przeprowadzimy zbiórkę jako pomoc materialną dla cierpiącego ludu afgańskiego.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: reportaż z Usnarza Górnego, artykuł o Kongresach Eucharystycznych.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa — Święto Narodzenia NMP.
  • Niedziela — Uroczystość NMP Piekarskiej gł. patronki archidiecezji.
 8. Paniom które sprzątały i rolnikom za przystrojenie kościoła kwiatami i tegorocznymi plonami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę V /od pani Palka Elżbieta do pani Krawczyk Małgorzata/.