OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.08.-11.08.2019

Podczas Mszy świętej gromadzimy się wokół ołtarza, świadomi największego skarbu, jaki otrzymaliśmy od Boga. Właściwa hierarchia wartości porządkuje nasze odniesienia do świata oraz rzeczywistości nadprzyrodzonej. Warto posłuchać św. Pawła i przyoblec się w nowego człowieka, oświeconego mądrością płynącą z Ewangelii oraz karmiącego się pokarmem duchowym. Pan zawczasu napomina swoich słuchaczy: Uważajcie i strzeżcie się chciwości. Zabiegajmy więc o te bogactwa, które są zadatkiem życia wiecznego.

Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Rozpoczął się miesiąc sierpień w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 3. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: wakacyjny cykl „ Cuda za miedzą”- w tym numerze Szumilino na Białorusi, o „ekonomii nieba” – czyli wyborze dóbr prawdziwych.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Święto Przemienienia Pańskiego.
  • Czwartek—Wspomnienie św.Dominika prezb.
  • Piątek—Święto św.Teresy Benedykty od Krzyża dz.i męcz.
  • Sobota—Święto św.Wawrzyńca diak. i męcz.
 5. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Święcicki Genowefa/.