OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.10.-10.10.2021

Niedziela św. Franciszka (03.10.2021) jest świętem chrześcijańskiej ekologii integralnej, dniem w którym dziękujemy Bogu za piękny świat, który stworzył oraz wsłuchując się w „wołanie ziemi i krzyk ubogich” przyglądamy się konkretnemu współczesnemu wyzwaniu. W 2021 organizując obchody pod hasłem z księgi proroka Daniela „Niech cała ziemia błogosławi Pana” chcemy przypomnieć postać św. Franciszka z Asyżu jako świętego, który troską otoczył Boże stworzenie w całej jego różnorodności.

Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W poniedziałek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam dzieci na mszę szkolną, w czasie mszy zostaną poświęcone różańce wiernym i dzieciom przygotowujących się do I-ej Komunii św. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św. /wraz z rodzicami/. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30.
 3. X Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej odbędzie się w sobotę 9 października. Rozpoczęcie o godz. 10.30.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka przed kościołem przeznaczona na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego Eugeniuszu Kazimirowskim, rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • Wtorek — Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dz.
  • Czwartek — Wspomnienie NMP Różańcowej.
 7. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.