OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.06.-10.06. 2018

Jak Chrystus jest człowiekiem z Abrahama, tak jest także w ten sam sposób Bogiem przed owym Abrahamem. I w jaki sposób jako człowiek jest Synem Dawida, w ten sam sposób został ogłoszony jako Bóg Panem Dawida. W jaki sposób jako człowiek został poddany Prawu, tak też jako Bóg został ogłoszony Panem szabatu.

 1. Dzisiaj/3 czerwca/ przy Starostwie Powiatowym w Bieruniu odbędzie się plenerowa impreza która wpisuje się w Metropolitalne Święto Rodziny. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 2. W poniedziałek po mszy zapraszam na katechezę dla dorosłych.
 3. W środę po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 4. Do przyszłego czwartku nabożeństwa eucharystyczne o godz.17:30 z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. Dekanalny dzień skupienia Parafialnych Zespołów Caritas, odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz.11.00 w kościele św. Klemensa w Lędzinach.
 7. III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dn. 5-13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic.
  Zapisy od września br. Biuro Podróży PL TRAVEL ul. Dąbrowskiego 1/6, 40-032 Katowice www.pltravel.pl biuro@pltravel.pl, tel. kom. 694 980 161 lub 691 133 433.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem sylwetka Wincentego Witosa;, Niekochana miłość czyli o tajemnicy Serca Jezusa.
 9. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek – Wspomnienie św.Bonifacego bpa.i męcz.
  • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały oraz rodzinom które ofiarowały kwiaty serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę III/od pani Mateja Anna do pani Habelok Barbara/.