OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.-10.03.2019

Jezus gromadzi nas w Eucharystii. Przyjmujemy Jego zaproszenie i przychodzimy tu, aby dziękować i błogosławić. Ta modlitwa może usunąć belkę z naszych oczu. Możemy wyprosić łaskę spojrzenia w prawdzie na samych siebie. Wtedy otrzymujemy zdolność zobaczenia własnych grzechów i doświadczenia wielkiej miłości Boga. Stajemy się zdolni do miłosiernego spojrzenia na tych, do których On nas dzisiaj pośle.

 1. Dziś rozpoczynamy 40. godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
  • Niedziela—od godz.11:00 do 16:00.
  • Poniedziałek—od godz.8:00 do 17:00. Okazja do spowiedzi od godz.8:00-9:00.
  • Wtorek—od godz.8:00 do 17:30. Okazja do spowiedzi od godz.16:30-17:30.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się w 1. Niedzielę Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia postanowień abstynenckich na czas Wielkiego Postu i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. W poniedziałek młodzież naszej parafii na mszy św.o godz.17:00 przyjmie sakrament bierzmowania. Celebracji przewodniczyć będzie i sakramentu udzieli Ks.bp.Marek Szkudło. Kolekta w czasie mszy przeznaczona na Fundusz ks.Emila Szramka.
 4. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze o godz.8:00 i 18:00, kolekta dnia na potrzeby parafii. Od tego dnia przeżywamy tzw. kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Wielkiego Postu:
  • Droga Krzyżowa—piątek godz.17:15.
  • Gorzkie Żale—niedziela godz.15:00.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie miała charakter jałmużny postnej.
 7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: „Kto kocha Kościół” czyli o prawdziwej miłości Jezusa do Kościoła, który choć składa się z grzeszników jest Jego Oblubienicą oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia.
 8. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Święto św.Kazimierza Królewicza.
 9. Wszystkim paniom, które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II/od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.
  Na czas Wielkiego Postu grupy nie stroją kościoła kwiatami i nie składają ofiary na kościół.