OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA ADWENTU

02.12.-09.12.2018

W kontekście napawających trwogą zapowiedzi końca świata pojawia się wezwanie, by nabrać ducha i podnieść głowę. Nie ma w tym cienia żartu czy ironii. Wezwanie to wpisuje się w przesłanie Dobrej Nowiny, która w słabości odnajduje moc, w ciemności światło, a w śmierci życie. Zawsze będzie nas dziwić, że właśnie w najtrudniejszych chwilach życia Bóg najpełniej objawia swą tajemnicę. Ale też to przedziwne działanie Boga pozwala nam spojrzeć z odwagą na wszelkie doświadczenia życiowe. Zawsze możemy zachować nadzieję, że to, co trudne, kryje w sobie obietnicę Bożego miłosierdzia.

 1. Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji i złożenia wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 2. Od poniedziałku zapraszam dzieci i dorosłych na msze św.roratnie.
 3. We wtorek we wspomnienie św.Barbary, zapraszam górników i ich rodziny na mszę św. o godz.10:00 z okazji ich patronalnego święta.
 4. Dyrekcja Sp4 zaprasza mieszkańców Goławca i Górek i z pobliskich okolic na coroczną Biesiadę Górniczą, która odbędzie się 5 grudnia 2018 o godz. 17:00 w naszej szkole.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca. W piątek objazd chorych o godz.15:30.Okazja do spowiedzi w czwartek o godz.17:30,piątek godz.17:00.
 6. W piątek po mszy swoje spotkanie maja kandydaci do bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19:00. Bilety w cenie 50,60,80 zł do nabycia w kancelarii.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha św. Jakie dary zsyła On na nas i jak je należy rozumieć?.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Franciszka Ksawerego prezb.
  • Wtorek—Wspomnienie św.Barbary dz.i męcz. patronki archidiecezji.
  • Piątek—Wspomnienie św.Ambrożego bpa. i dK.
  • Sobota—Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 11. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję.
  W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Kolny Krystyna/.