OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.09.-09.09.2018

Dzisiejsza Eucharystia ma szczególny wymiar, bowiem do Ołtarza Pańskiego, do miejsca, gdzie spełnia się misterium naszej wiary, gdzie z kapłańskich rąk otrzymujemy Chleb Życia Wiecznego –przedstawiciele naszej parafii przynieśli w darze wieniec dożynkowy, owoc ziemi, owoc pracy rąk ludzkich, owoc tegorocznego urodzaju. Bogu, w Trójcy Jedynemu, dziękujmy za ten plon, a przepraszając za wszelkie zło minionego tygodnia stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, ażeby zasiane dzisiaj Słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

 1. W poniedziałek zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na mszę z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
 2. W poniedziałek po mszy katecheza dla dorosłych.
 3. W środę po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 4. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek i piątek miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30, okazja do spowiedzi w czwartek o godz.17:30, piątek o godz.17:00.
 5. W piątek po mszy swoje spotkanie mają kandydaci do bierzmowania z klasy ósmej szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum.
 6. W przyszłą niedzielę pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
 8. W przyszłą niedzielę 9.września w kościele Chrystusa Króla w Lędzinach o godz.17:30 odbędzie się inauguracja 19 Festiwalu Jesień Organowa w powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Przez kolejne niedziele będzie można wysłuchać znakomitych wykonań muzycznych. Szczegóły na plakatach przygotowanych przez organizatorów
  oraz folderach wyłożonych na stoliku z prasą.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: „Nie tylko Biblia”- o Kościele, który nie jest martwą religią księgi ale żywym organizmem.
  W Małym Gościu – kalendarz na rok szkolny.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.Grzegorza Wielkiego pap.i dK.
  • Sobota—Święto Narodzenia NMP.
 11. Wszystkim paniom które sprzątały a rolnikom za przystrojenie kościoła kwiatami i plonami ziemi serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Święcicki Genowefa/.Grupa nie stroi kościoła
  kwiatami uczynią to nowożeńcy.