OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.-09.08.2020

Tłumy nakarmione dzięki cudownemu rozmnożeniu chleba i ryb znów będą łaknąć. Uzdrowieni z chorób i tak kiedyś umrą. Jednak głód odczuwany przez ciało nie jest najgorszym z głodów. Również choroby i cierpienie fizyczne nie są największym nieszczęściem. Trudniej zaspokoić głód i uleczyć cierpienie duszy zranionej grzechem, która nie pamięta o Bogu i jest odłączona od źródła życia, strącona w otchłań samotności. Tego właśnie głodu i cierpienia naszych dusz Bóg dotyka w Eucharystii. „Ja jestem chlebem życia, kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął”.

Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 3. W miesiącu sierpniu zachęcam do trzeźwości i abstynencji. Swoje postanowienie abstynencji na miesiąc sierpień można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości która wyłożona jest na stoliku.
 4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: wakacyjny cykl o mało znanych sanktuariach Maryjnych w Polsce.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:
  1. Wtorek—Wspomnienie św. Jana Maria Vianney`a prezb.
  2. Czwartek—Święto Przemienienia Pańskiego.
  3. Sobota—Wspomnienie św. Dominika prezb.
 6. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę II /od pani Jurowicz Aleksandra do pani Lamik Aneta/.