OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02.06.-09.06.2019

Zmartwychwstanie Jezusa było Jego wejściem do chwały Ojca, a nie powrotem do ziemskiego życia. Wydarzenie Wniebowstąpienia było zakończeniem okresu ukazywania się zmartwychwstałego Pana uczniom. Dla nas jest ono rękojmią i obietnicą naszego wzięcia do nieba. Dzisiejsza uroczystość jest też dla nas przypomnieniem, że będąc mieszkańcami ziemi, jesteśmy obywatelami nieba.

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 2. W środę 5 czerwca na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr.3 w Bieruniu, odbędą się XX powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych. Początek o godz.10:00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30, okazja do spowiedzi w czwartek od godz.17:30, piątek od godz.17:00.
 4. W sobotę 8 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz.19.00, zapraszamy do kościoła św. Anny w Lędzinach, młodzież naszego dekanatu na modlitwę do Ducha Świętego. W sposób szczególny zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: specjalny dodatek poświęcony historycznej pierwszej wizycie papieża Jana Pawła II w Polsce.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek—Wspomnienie św.męcz. Karola Lwangi i tow.
  • Środa—Wspomnienie św.Bonifacego bpa. i męcz.
  • Sobota—Wspomnienie św. Jadwigi królowej.
  • Niedziela—Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI/od pani Holewa Danuta do pani Święcicki Genowefa/.