OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

02.05.-09.05.2021

Kto zna Pana, nie tylko miłuje słowem i językiem, ale przede wszystkim czynem i prawdą, zachowując Jego przykazania i czyniąc to, co się Jemu podoba. Wiemy, że bez wiary w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, nie można podobać się Bogu. Nie miłując się wzajemnie tak, jak On nas umiłował, nie można podobać się Bogu. Tylko ten, kto zachowuje Jego przykazania, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.

Kolekta przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski głównej patronki Polski. Msze o godz.8:00 i 10:00, na każdej mszy dokonamy odnowienia Milenijnego aktu oddania Polski na Jasnej Górze. Kolekta dnia przeznaczona na potrzeby parafii.
 2. Od 4 maja liczba wiernych uczestniczących w nabożeństwach w naszym kościele zwiększa się do 36 osób.
 3. W czwartek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. W tym tygodniu przypada I-y czwartek i piątek miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz. 15:30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek o godz. 17:00.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: dlaczego św. Józef został patronem robotników, dodatek specjalny o 100 rocznicy III Powstania Śląskiego.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Uroczystość NMP Królowej Polski głównej patronki Polski.
  • Wtorek — Wspomnienie św. Floriana męcz. patrona archidiecezji.
  • Czwartek — Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • Sobota — Uroczystość św. Stanisława bp. i. męcz. głównego patrona Polski.
 7. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.

Materiały i produkcje medialne powstałe w związku z 100.rocznicą wybuchu III powstania śląskiego.

 1. Film dokumentalny „Śląscy bohaterowie” w reż. Kamila Niesłonego – Debiut producencki Panteonu Górnośląskiego we współpracy z TVP3.
  • Dokument ten jest przypomnieniem kontekstu historycznego i dramatycznych wydarzeń III powstania śląskiego, uzupełnionym o relacje członków rodzin powstańców. Autorom udało się również odnaleźć archiwalne wypowiedzi uczestnika tamtych wydarzeń oraz przypomnieć dokumenty zachowane w polskich i niemieckich archiwach.
  • Premiera odbędzie się w niedzielę 2 maja o godz. 10:00 na antenie TVP3 Katowice. Powtórka zaplanowana jest na 4 maja o godz. 17:10 na kanale TVP Historia
 2. Spot „Tobie Polsko” przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP.