OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA po Narodzeniu Pańskim

02.01.-09.01.2022

W Chrystusie narodziliśmy się z Boga, mamy udział w Boskiej naturze i rzeczywiście dziećmi Bożymi jesteśmy. Kto jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem i strumienie Bożego życia wypływają z jego wnętrza. W Nim wszystko stało się nowe. Kto Go przyjmie, staje się sprawiedliwością Bożą i otrzymuje błogosławieństwo za błogosławieństwem, łaskę za łaską, w Nim bowiem ukryte są wszystkie skarby mądrości i poznania i cała pełnia boskości.

  1. Dzisiaj o godz.15:00 zapraszam na adorację Bożego żłóbka którą poprowadzi grupa Żywego Różańca.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego msze o godz. 8:00 i 10:00. Kolekta dnia przeznaczona jest na misje.
  3. Mając na uwadze względy sanitarne rodzinne kolędowanie „Betlejem w Polsce” odbędzie się tym razem w plenerze. Zaplanowano je przed katowickim Spodkiem w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2022 r. od godz. 17. Wstęp wolny z zachowaniem norm sanitarnych.
  4. W czwartek obchodzimy Dies Episcopi, modlimy się za arcybiskupa Wiktora i biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.
  5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca.
  6. Za złożone ofiary kolędowe parafianom serdecznie dziękuję. Chciałbym również podziękować rodzinom które w tym roku składały ofiary na konto parafialne.
  7. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Czwartek — Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  8. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV /od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.