OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA Uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.-08.11.2020

Przez wiarę w Jezusa Chrystusa przyodziani jesteśmy w białą szatę sprawiedliwości. Wiemy, że zbawienie jest w Bogu, Ojcu naszym i w Baranku Zbawieni są wszyscy, którzy opłukali swe szaty i w Krwi Baranka je wybielili. Tak staliśmy się dziećmi Boga Żywego i rzeczywiście nimi jesteśmy, a gdy On się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. Taką mamy nadzieję w Nim i ta nadzieja sprawia, że stajemy się święci, jak On jest święty.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.
  Uwzględniając sytuację epidemiczną w naszym rejonie zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą oktawę Uroczystości.
  Zapraszam tym samym wiernych do udziału w tym dniu w liturgii Mszy św. oraz w nabożeństwach oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, połączonych z odmawianiem modlitwy różańcowej za wiernych zmarłych i odczytywaniem tzw. Zalecek /zalecki będą odczytywane 15 minut wcześniej/. Wierni na czas pandemii w dniach od 01-30 listopada mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych czwartek od pani Karkoszka do pani Kucz w piątek od pani Bołdys do pani Skrzypczyk o godz.15:30 . Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz:16:45.
 3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.
 4. Parafianom którzy w październiku złożyli ofiarę na konto parafialne i w zakrystii serdecznie dziękuję.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: o czyśćcu który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu którym możemy pomóc naszą modlitwą.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Poniedziałek — Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  • Środa — Wspomnienie św. Karola Boromousza bpa.
 7. Paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę VI /od pani Holewa Danuta do pani Kostka Renata/.