OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.09.-08.09.2019

Nasze codzienne drogi wiodą nas na pola, sady, lasy, łąki i ogrody. Tam naszą pracą zabiegamy o dostatnie i godziwe życie, o nasz chleb powszedni. Wiele razy doświadczamy, że bez Bożej opieki i Bożego błogosławieństwa, cały nasz trud i nasza praca idzie na marne. Dlatego dzisiaj, ze wszystkich stron naszej parafii kierujemy nasze stopy ku temu miejscu, gdzie mieszka Bóg, ten jedyny i prawdziwy władca naszych ziem, nasz niebieski, ukochany Gospodarz. Tu składamy na ołtarzu bochny chleba z tegorocznych zbóż i przyniesiony wieniec dożynkowy.

 1. W poniedziałek o godz.8:00 zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na mszę z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020
 2. We wtorek po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.
 3. W czwartek po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komuni św wraz z rodzicami.
 4. W piątek po mszy spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W sobotę o godz.10:00 spotkanie grupy Dzieci Marii.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz.17:30, w piątek od godz.17:00.
 7. W przyszłą niedzielę pielgrzymka diecezjalna do sanktuarium NMP w Pszowie.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby parafii.
 9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: o działalności egzorcystów w kościele.
 10. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Wtorek—Wspomnienie św.Grzegorza Wielkiego pap.i dK.
 11. Wszystkim paniom które sprzątały a rolnikom za przystrojenie kościoła kwiatami i darami tegorocznych plonów serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I/od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara/.