OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.-08.08.2021

Nauczyliśmy się Chrystusa i nie postępujemy już tak, jak poganie z ich próżnym myśleniem. Zostaliśmy pouczeni, że trzeba porzucić starego człowieka z jego poprzednim postępowaniem, odnawiając się w myśleniu i przyoblekając nowego człowieka, stworzonego według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy.

Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
Zbiórka przed kościołem przeznaczona na poszkodowanych w powodziach w naszej Ojczyźnie i Europie. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku wystawiona jest parafialna Księga Trzeźwości.
 2. W poniedziałek wierni mogą uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
 3. W poniedziałek po mszy spotkanie uczestników pielgrzymki do Krzeszowa.
  Pielgrzymi którzy jadą po raz pierwszy proszeni są o przygotowanie numeru PESEL, koszty przejazdu zostaną podane w czasie spotkania.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz. 15:30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym m.in.: kolejny odcinek wakacyjnego cyklu o miejscach w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba /kościół na Kwirynale – św. Stanisław Kostka/. Kto i czego może nauczyć się od św. Jana Vianneya proboszcza z Ars.
 6. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • Środa — Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a prezb.
  • Piątek — Święto Przemienienia Pańskiego.
 7. Paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX /od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.