OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.-08.03.2020

Pokusa nie jest jeszcze grzechem, jest raczej flirtem czy próbą uwodzenia. Bywa jednak, że flirt staje się niebezpieczny, a my całkowicie podatni na propagandę złego. Dlatego tak ważne jest, by zobaczyć Jezusa w Jego walce z pokusami. W tej walce „pokonuje” grzech pierwszych ludzi. Nowy Adam broni się słowem Bożym, które jest jego orężem w spotkaniu z kusicielem. Zwycięstwo jest w posłuszeństwie Słowu.

Kolekta ma charakter jałmużny postnej. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 1. Dziś Niedziela Trzeźwości po każdej mszy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. W poniedziałek po mszy św. zapraszam na Krąg Biblijny.
 3. W czwartek po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. wraz z rodzicami.
 4. W piątek po mszy spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Proszę kandydatów o złożenie składki na bierzmowanie w wysokości 50 zł.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30.
 6. Mając na uwadze ryzyko zagrożenia epidemiologicznego we Włoszech oraz dobro wiernych z przykrością informujemy, że Archidiecezja Katowicka odwołuje zorganizowany wyjazd wiernych do Rzymu w ramach Narodowej Pielgrzymki, który zaplanowano w dn. 15–17 maja br.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: rekolekcje wielkopostne z kard.Stefanem Wyszyńskim oraz książeczka na magnesie z myślami kard Stefana Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu.
 9. Obchody Liturgiczne tygodnia:
  • Środa—Święto św.Kazimierza Królewicza.
 10. Wszystkim paniom które sprzątały kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IX/od pani Karkoszka Małgorzata do pani Pilszczek Bogusława/.