Ogłoszenia Duszpasterskie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

01.04.-08.04.2018

Do grobu idą kobiety ze swoją miłością, z ostatnimi gestami wobec ciała Zmarłego. Ale grób jest pusty. Przerażone, już nie idą, ale biegną do uczniów, opowiedzieć o tym, co zobaczyły. Potem biegną uczniowie i też stają wobec tajemnicy pustego grobu. Ktoś słusznie zauważył, że od momentu Zmartwychwstania Kościół nabiera nowej prędkości. A wydarzenie paschalne całkowicie nas zmienia.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

1. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

2. W środę po mszy zapraszam na Krąg Biblijny.

3. W tym tygodniu przypada ja I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek o godz.15:30.

4. W sobotę /7 kwietnia/ w parafii św.Anny, odbędzie się konwent Wielkanocny księży dekanatu Lędziny. Msza o godz.11:00, na którą zapraszam parafian.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji, zbiórka przed kościołem na Śląskie Dzieciom Aleppo.

8. W przyszłą niedzielę/8 kwietnia/ w kościele św.Anny o godz.15:00 msza inaugurująca obchody jubileuszu „100 rocznicy Odzyskania Niepodległości”. W tym dniu nie będzie nieszporów niedzielnych.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: droga do Emaus jako dziewięć stacji drogi „po-krzyżowej” – Jezus leczy serca i przywraca nadzieję.

10. Obchody liturgiczne tygodnia:

Niedziela – 2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego.

11. Wszystkim paniom które sprzątały i złożyły ofiarę na kościół serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę IV/od pani Kania Irena do pani Jachowicz Sylwia/.Grupa nie stroi kościoła kwiatami.