PARAFIA
PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29  NIEDZIELA  ZWYKŁA

22.10. - 29.10. 2017

 

   Bywa, że słowa Chrystusa: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”, przykrawamy na własną miarę i dajemy Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. A przecież Bóg nas powołał i uświęcił krwią Chrystusa – należymy całkowicie do Niego. „Ja jestem Pan i nie ma innego!”- mówi Bóg w Księdze proroka Izajasza. Odpowiadając dziś na Jego zaproszenie, złóżmy na ołtarzu całe nasze życie i wszystkie sprawy, aby razem z ofiarą Jezusa zostały uświęcone. Niech każdy nasz czyn, słowo, myśl oddają chwałę Bogu.

 

Kolekta przeznaczona na misje.

Za złożone ofiary składam Bóg zapłać.

 

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

 

2. Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty”, mającego na celu wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce słowo pasterza.

 

3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby parafii.

 

4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim m,: o ludziach którzy bez pieniędzy, telefonu komórkowego zostali wysłani do Skandynawii by tam głosić Dobrą Nowinę. Co ich spotkało i jak sobie poradzili?.

 

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

Sobota - Święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

 

6. Wszystkim paniom które sprzątały i przystroiły kościół kwiatami serdecznie dziękuję. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada na grupę I (od pani Sobota Joanna do pani Boruta Barbara).